Zabojujte so všami | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Zabojujte so všami

Zabojujte so všami

So všami sa dozaista stretne takmer každá rodina. Ide o extrémne bežný a vysoko prenosný problém, a to najmä u detí, ktoré sa stretávajú v škole, škôlke alebo v letných táboroch. Tento malý hmyz sa živí krvou z pokožky hlavy, a aj keď neprenáša žiadne bakteriálne ani vírusové ochorenie, môže spôsobiť svrbenie a rovnako môže byť ťažké sa ho zbaviť, pretože sa jednoducho množí – kladie vajíčka, ktoré sa prilepia k vlasu.

Veľmi účinnou prírodnou látkou na elimináciu vší môže byť čajovníkový olej. Ako uviedol portál Stfrancisherbfarm.com, počas testovania ex vivo (v Petriho miske) sa zistila 100 % úmrtnosť vší po 30 minútach, keď boli vši ponorené do 1 % roztoku. Ovicídny účinok (eliminácia vajíčok) nebol až taký dobrý, čajovníkový olej potrebuje 5 dní na 50 % vyhubenie vajíčok. Hnidy sa liahnu za 5 až 8 dní, preto by mohlo byť účinným opatrením na vyhubenie vší používanie čajovníkového oleja počas 2 týždňov.

Podobne ako u mnohých zdravotných problémov platí, že prevencia je jednoduchšia ako liečba.

Jednoduchý a spoľahlivý spôsob, ako predchádzať všiam:

  • Pridajte 1 až 2 % čajovníkového oleja do frakcionovaného kokosového oleja.
  • Naneste na pokožku hlavy pred spaním.
  • Pridajte 1 až 2 % čajovníkového oleja do šampónu a použite ho každé ráno na umytie oleja, ktorý ste naniesli na pokožku hlavy pred spaním.
  • Opakujte každý večer počas 2 týždňov.

Tip: Na spanie použite sprchovaciu čiapku a/alebo vlasy zabaľte do uteráka, aby ste ochránili vankúš. Plachty a obliečky na vankúše často perte a sušte ich pri vysokých teplotách.

(red)
Foto Freepik

NÁŠ TIP

Zoznámte sa s čistými terapeutickými produktmi ABC s prémiovým tea tree olejom. Pomôžu vám účinne predchádzať i riešiť ťažkosti so všami a hnidami.

Anti Lice 100 ml

Vlasové tonikum na odstránenie vší a hníd

Účinný produkt s prírodným vysokokvalitným originál tea tree olejom na ošetrenie vlasov, ktorý odstraňuje vši aj hnidy. Produkt spôsobí zadusenie vší aj ich vajíčok. Výsledok sa dostaví už 15 minút po aplikovaní. Neobsahuje parabény a insekticídy.

Hair Rinse 250 ml

Šampón na vlasy na ochranu proti všiam

Špeciálny šampón s prírodným vysokokvalitným austrálskym tea tree olejom, účinne čistí vlasy po ošetrení proti všiam produktom Anti Lice/abc Vlasové tonikum od Australian Bodycare. Tea tree olej účinne čistí a ošetruje pokožku hlavy, spomaľuje rast baktérií, ktoré zhoršujú problémy. Po umytí vlasov aplikujte Ochranný sprej/Hair Spray na ochranu pred usadením vší.

Hair Spray 150 ml

Sprej na vlasy na ochranu proti všiam

Sprej na vlasy s obsahom prírodného vysokokvalitného tea tree oleja je špecificky navrhnutý na tvorbu ochrannej vrstvy na vlasoch proti všiam. Účinkuje ako bežný kondicionér v spreji a aplikuje sa na vlhké alebo vysušené vlasy po umytí. Na dosiahnutie najlepších výsledkov kombinujte s použitím abc Šampónu na vlasy proti všiam a Vlasového tonika na vši a hnidy od Australian Bodycare. 100 % vegánske.

Head Lice Combing 250 ml

Kondicionér na vyčesávanie vší

Špeciálny vlasový kondicionér s prémiovým prírodným tea tree olejom pomáha pri vyčesávaní vší a hníd, chráni pred ich usadením vo vlasoch, ošetruje vlasy a spomaľuje množenie baktérií. Dermatologicky testovaný, 100 % vegánsky. Odporúčame tiež používať Ochranný sprej/Hair Spray na denné ošetrenie vlasov a ochranu pred zachytením vší vo vlasoch, ako aj pri výskyte vší. ABC Vlasové tonikum/Anti Lice na vši a hnidy poskytuje okamžité a účinné 15-minútové ošetrenie proti všiam, na ich zahubenie.

Nakúpite výhodne na www.liecivaZem.sk

(PR)

 

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok