Vráťte svoju črevnú flóru späť do rovnováhy | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Vráťte svoju črevnú flóru späť do rovnováhy

Vráťte svoju črevnú flóru späť do rovnováhy

Určite ste už počuli frázu, že všetko so všetkým súvisí. Platí to aj v prípade, pokiaľ ide o ľudské telo. Jednotlivé časti tela (bunky, orgány, tkanivá, enzýmy atď.) spolupracujú a fungujú ako jeden celok. Nie je preto žiadnym prekvapením, že tráviaci systém je priamo spojený s imunitným systémom – oba pracujú na tom, aby bolo naše telo zdravé.

Keď naše trávenie pracuje správne, jeho fungovanie si ani neuvedomujeme. No pretrvávajúca plynatosť po jedle, nadmerné grganie, pálenie záhy, hnačka či zápcha sú príznaky, že s naším trávením niečo nie je v poriadku. Tieto ťažkosti môže spôsobiť čiastočné trávenie, nízka hladina enzýmov alebo nadmerná tvorba baktérií. Ak dôjde k nerovnováhe (napríklad k premnoženiu „zlých“ baktérií), môže to zmiasť aj náš imunitný systém. Ľahšie môžeme ochorieť, náročnejší bude aj proces zotavovania.

Čo môže pomôcť?

Základom dobrého trávenia (a tým aj imunity) je vyvážená a plnohodnotná strava. Potraviny obsahujúce probiotiká (kefír, jogurty, syry, fermentované potraviny) zvyšujú počet ,,zdravých“ baktérií v našom čreve. Ak však prostredníctvom stravy nedokážete prijať dostatočné množstvo vitamínov, minerálov a probiotík, pomocníkom vám môže byť aj prírodný elixír Regulatpro® Bio. Obsahuje fermentovaný rastlinný extrakt – REGULATESSENZ®, ktorý pomáha vrátiť črevnú flóru späť do rovnováhy.

Rovnováha tráviaceho traktu vďaka kaskádovej fermentácii

Vďaka kaskádovej fermentácii, jedinečnému a patentovanému výrobnému postupu, ktorým sa Regulatpro® Bio vyrába, môže telo ľahko a rýchlo vstrebávať cenné ochranné látky a základné živiny z východiskových potravín – z bio ovocia, zeleniny a orechov. Pri kaskádovej fermentácii sa enzýmy rastlinných surovín štiepia na malé enzýmové zložky tekutého charakteru, obohatené o viac ako 50 000 sekundárnych rastlinných látok, prebiotických a probiotických zložiek, antioxidantov a zložiek fermentačných kultúr rozpustených v pravotočivej kyseline mliečnej. Pravotočivá kyselina mliečna posilňuje črevnú flóru, zatiaľ čo peptidoglykány z bunkovej steny pridaných mliečnych baktérií majú pozitívny vplyv na imunitný systém. Preto ak aj vy chcete podporiť svoj imunitný systém a zaistiť si rovnováhu v tráviacom trakte, vyskúšajte Regulatpro® Bio.

Regulatpro® Bio je tekutý enzýmový doplnok stravy vyrobený kaskádovou fermentáciou. Obsahuje 99,30 % rastlinného extraktu REGULATESSENZ® a je obohatený o prírodný vitamín C z čerešne aceroly. Viac informácií nájdete na www.regulat.sk

(PR)

Úvodné foto Istockphoto.com

 

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok