Starostlivosť o detské líčka počas zimy | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Starostlivosť o detské líčka počas zimy

Starostlivosť o detské líčka počas zimy

S deťmi zimu pod perinou  neprečkáme a trávime s nimi každú možnú chvíľu na čerstvom vzduchu. Je to práve tvárička dieťatka, ktorá je v zime najviac vystavená chladu, štipľavému vetru a veľkým teplotným rozdielom po návrate z prechádzky.

Na prechádzku s vrstvou správneho krému

Zimné počasie vie spôsobiť nemilé problémy s pokožkou aj u tých detí, ktoré inak žiadne ťažkosti nemávajú. Jemná pokožka líčok môže reagovať veľmi citlivo a začervenané miesta môžu zostať suché a popraskané. Preto odporúčame počas zimných mesiacov doplniť do výbavičky detskej kozmetiky aj krém proti chladu. Batole krém proti chladu vytvára na detskej pokožke ochranný film, ktorý ju chráni pred mrazom a vetrom. Obsahuje olivový a jojobový olej, vitamín E a bambucké maslo, ktoré majú známe regeneračné účinky. Tento krém sa veľmi dobre roztiera a vstrebáva. Aby ochránil čo najlepšie, naneste ho na tváričku dieťatka približne 15 – 20 minút pred odchodom z domu. Najviac pozornosti pri natieraní venujte lícam a nosu. Zľahka prejdite krémom aj po perách a nezabudnite ani na rúčky. Ak má vaše dieťatko všeobecne skôr suchšiu pokožku, môžete naniesť všade hrubšiu vrstvu tohto výživného krému.

 

Ošetrenie po návrate domov

Po návrate z prechádzky väčšinou smerujeme rovno do kúpeľne s cieľom umyť deťom rúčky, keďže pri zábave vonku kadečo pochytali. Umyte im zľahka vlažnou vodu aj tváričku, odstránite tak zvyšky ochranného krému. Na umytú, jemne utretú, no stále mierne vlhkú tváričku natrite malé množstvo detského olejčeka AVIRIL s azulénom – extraktom z liečivého harmančeka. Olejček pokožku dokonale vyživí a pomôže zregenerovať. Detský olej je veľmi kvalitná formula a spôsob ako zabezpečiť zdravé ošetrenie a hydratáciu pleti. Je však veľmi dôležité, aby ste ho nanášali vždy ešte na vlhkú pokožku, čím vlastne vodu v pokožke prirodzene zafixujete, čo jej zabezpečí pružnosť a vláčnosť. Rovnako postupujte aj po večernom kúpeli.

 

Nerobte to naopak

Nezabudnite dodržať správny postup. 15 – 20 minút pred odchodom do chladného a mrazivého počasia naneste krém proti chladu. Po návrate domov a základnej hygiene ošetrite vlhkú pokožku detským olejčekom AVIRIL s azulénom. Podráždeným líčkam dáte takto navždy zbohom.

Zakúpite v predajniach 101 Drogerie, Tesco, Teta a v každej dobrej lekárni.

www.alpa.sk

(PR)

Titulná foto Unsplash
Foto produktov Monika Laurincová

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok