Slováci si na seba potrpia. Cez priamy predaj vlani najviac míňali na kozmetiku či wellness produkty | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Slováci si na seba potrpia. Cez priamy predaj vlani najviac míňali na kozmetiku či wellness produkty

Slováci si na seba potrpia. Cez priamy predaj vlani najviac míňali na kozmetiku či wellness produkty

Tak ako ostatné odvetvia, aj priamy predaj ovplyvnila pandémia koronavírusu. Pre rôzne obmedzenia, keď už osobné stretnutia neboli možné v rozsahu ako pred pandémiou, sa musel priamy predaj digitalizovať. Ukázalo sa, že to nebolo na škodu, pretože priamemu predaju sa aj naďalej darí výborne doma aj vo svete.

Aj keď priamy predaj poznáme skôr ako nákup a predaj takpovediac tvárou v tvár, dnes je všetko inak. Aj toto odvetvie pandémia koronavírusu posunula čiastočne do digitálneho priestoru, čo ocenili nielen zákazníci, ale aj priami predajcovia.

Členské spoločnosti Združenia priameho predaja ako Amway, Herbalife Nutrition, Just, Mary Kay, Nu Skin, Oriflame a PartyLite, sa tak museli v posledných rokoch obracať a zmeny museli aplikovať takmer okamžite. Zachovať si rozsiahlu sieť priamych predajcov, ale aj zákazníkov sa im podarilo.

ZDRAVIE JE PRVORADÉ

Ak nás niečo pandémia naučila, tak to, že zdravie je prvoradé a každý ho má len jedno. Je preto pochopiteľné, že medzi najpredávanejšie produkty za rok 2021 patria práve tie, ktoré sú určené na starostlivosť o telo, či produkty na zveľaďovanie krásy – wellness produkty, doplnky stravy a kozmetika. Aj keď v menšom množstve, cez priamy predaj Slováci nakupujú aj produkty určené pre domácnosť.

PRÍLEŽITOSŤ ZAROBIŤ SI

Odvetvie priameho predaja zamestnáva na Slovensku viac ako 203-tisíc obyvateľov. Toto číslo narástlo najmä počas pandémie, keď si mnohí Slováci potrebovali privyrobiť alebo zmeniť zamestnanie. Keďže najlepšie sa u nás predáva kozmetika a wellness produkty, vôbec nie je prekvapením, že priamym predajom sa na Slovensku živia najmä ženy. Príležitosť zarobiť si je tu však aj pre mužov. Priamy predaj poskytuje tak časovú flexibilitu, ako aj možnosť kariérneho rastu.

(PR)
Foto Shutterstock.com

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok