Rok prevencie: MZ SR štartuje skríning rakoviny prsníka | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Rok prevencie:  MZ SR štartuje skríning rakoviny prsníka

Rok prevencie:  MZ SR štartuje skríning rakoviny prsníka

Tlačová správa pacientskej aliancie NIE RAKOVINE

Vážení podporovatelia a spolupracovníci pacientskej aliancie  NIE RAKOVINE,

dovoľujeme si vás informovať o reakcii našej aliancie onkologických pacientov na dnešnú dlho očakávanú udalosť, keď Ministerstvo zdravotníctva SR tlačovou konferenciou ohlásilo štart štátneho pozývacieho skríningu karcinómu prsníka.

Oceňujeme toto významné rozhodnutie vedenia rezortu zdravotníctva a blahoželáme nám všetkým k spusteniu prvého, štátom riadeného onko preventívneho programu pre ženy od 50 do 69 rokov. Za našu pacientsku organizáciu NIE RAKOVINE sme spolu s partnermi pripravení maximálne prispieť k informovanosti, podporiť edukáciu a motiváciu verejnosti zúčastniť sa skríningového programu s cieľom napomôcť pacientkam k včasnej diagnostike a zachrániť tak mnoho životov.

PRETO OKTÓBER 2019 BUDE RUŽOVÝ

  1. októbra 2019 odštartujeme naše dlhodobo pripravované aktivity celospoločenskej osvety a podpory venovanej nielen pacientkam bojujúcim s karcinómom prsníka a aj ich blízkym, rodinám,  ich lekárom, sestričkám, ošetrovateľom… No na podporu porozumenia verejnosti skríningu, pozývaciemu systému, a preventívnym vyšetreniam pripravilo naše združenie Aliancia NIE RAKOVINE zo zdrojov  2%  daní a  darcovských príspevkov, KOMPLEXNÚ celoslovenskú osvetovú podpornú kampaň RUŽOVÝ OKTÓBER s názornou edukačnou ROAD ŠOU „Poznaj svoje prsia“ po mestách Slovenska. Rovnako sme pripravili tiež RUŽOVÉ AKADÉMIE po školách Slovenska – obe aktivity so simulátorom nácviku samovyšetrovania prsníkov, v rámci ktorých vyškolení edukátori z radov našich pacientskych dobrovoľníčok, ktoré prekonali toto ochorenie a študentiek medicíny. Prinesú ženám a dievčatám potrebné informácie a naučia ich, ako sa správne starať o svoje ženské zdravie. Na odpoveď nami osloveného MZ SR ako partnera a podporovateľa edukačnej časti tejto osvetovej kampane stále čakáme…

Ďalej sme s našimi partnermi a s charizmatickými ambasádorkami osvety o karcinóme prsníka a predstaviteľkami dvoch generácií žien – s obľúbenou moderátorkou, spisovateľkou, ale aj mamou a jej úspešnou dcérou Emmou a Emou Tekelyovou, – pripravili celoslovenskú podpornú charitatívnu kampaň „OBLEČ SA SRDCOM, Povedz aj Ty NIE RAKOVINE PRSNÍKA“. Všetky tieto podujatia prinášame v rámci aktivít RUŽOVÉHO OKTÓBRA, ktorým sa SLOVENSKO pridáva k celosvetovému hnutiu BREAST CANCER AWARENES MONTH na podporu a pomoc v liečbe chorým a predchádzaniu často zbytočných utrpení vo všetkých generáciách žien a ich rodín.

Ďakujeme za Vašu podporu.  Vážime si, že s nami hovoríte NIE RAKOVINE.

Jana Pifflová Španková, Bibiana Ondreejková,  Patrik Herman, zakladatelia aliancie  NIE RAKOVINE

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok