Kde končia listy Ježiškovi? | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Kde končia listy Ježiškovi?

Kde končia listy Ježiškovi?

Predvianočný čas. Tie tajomné chvíle, keď naše deti píšu listy Ježiškovi a s napätím očakávajú, čo sa bude diať. Obdarí ich všetkým, po čom túžia? A… čo sa stane s listami, ktoré napísali?

Aj o tom sa v týchto dňoch rozprávali detičky v školskej družine s vychovávateľkou Dominikou. Pýtala sa ich totiž, či už napísali listy Ježiškovi. No a Jurko ju zaskočil s otázkou:

„No a čo potom Ježiško robí s tým listom?“

„Kedy?“ pýtala sa Dominika.

„No, keď si ho prečíta, tak ho potom normálne zahodí do koša?“ dopĺňa otázku malý prváčik.

„No, nie. Ježiško má také skrinky, kde je veľa malých šuflíčkov. Každé dieťa má svoj šuflíček, no a do nich tie listy odkladá,“ ozrejmuje Dominika osud listov pre Ježiška. „No a o rok si to pozrie, čo ti priniesol, aby ti náhodou nedal to isté.“

„Áno, lebo ty môžeš mať rád nejakú stavebnicu,“ zapojila sa do vysvetľovania Laurinka. „A keby si to Ježiško nepozrel, tak by ti znovu mohol priniesť tú istú stavebnicu. A to by si sa potom čudoval, že ako je to možné, že si zasa dostal to isté.“

Áno, je to zložité. Ale zároveň krásne, že Ježiško má šuflíčky menovite pre každého z nás. Vyrastať s týmto pocitom a uchovať si ho po celý život, no nie je to pekné? Čo poviete?

Renáta Krausová

Foto 123rf.com

Hľadáte vhodný darček pod vianočný stromček? Podarujte Dieťa.
Predplatné môžete objednať tu

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok