Dieťa žiada slovenských europoslancov – zapojte sa do diskusie o očkovaní | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Dieťa žiada slovenských europoslancov – zapojte sa do diskusie o očkovaní

Dieťa žiada slovenských europoslancov – zapojte sa do diskusie o očkovaní

Dňa 22. februára 2018 redakcia časopisu Dieťa zaslala slovenským europoslancom žiadosť o pripojenie sa k diskusii o otázkach očkovania v Európskom parlamente. Uverejňujeme plné znenie oslovujúceho mailu a verejnosť budeme informovať o vyjadreniach europoslancov.

Vážená pani europoslankyňa, vážený pán europoslanec,
dovoľujem si Vás osloviť ako vydavateľka a šéfredaktorka časopisu Dieťa a jeho špeciálu Dojčiatko & batoľa. Na Slovensku už 24 rokov pomáhame našou činnosťou rodičom v starostlivosti o to najdrahšie, čo máme – o naše deti. V množstve tém, s ktorými sa na našu redakciu rodičia obracajú, často rezonuje problematika povinného očkovania detí, ale aj očkovania dospelých, najmä tehotných žien. Túto problematiku preto podrobne v našej redakcii sledujeme a zaujíma nás v rámci nej dianie nielen u nás, ale aj v zahraničí a teda aj aktivity EFVV (European Forum for Vaccine Vigilance – Európske fórum pre dohľad nad bezpečnosťou očkovania).

V týchto dňoch zrejme dostávate od slovenských rodičov požiadavku, aby ste sa pripojili k aktivite francúzskej europoslankyne Michèle Rivasi a niekoľkých ďalších europoslancov z rôznych krajín v kladení kľúčových otázok Európskej komisii ohľadne očkovacích programov a povinného očkovania. Tieto informácie sa dostali aj do redakcie nášho časopisu a rada by som Vás ako nášho zástupcu v Európskej únii o to požiadala aj ja. Prosím Vás o podporu aktivity Európskej komisie, ktorá momentálne konzultuje otázky týkajúce sa účinnosti a nákladov na očkovanie, bezpečnosti a zdravotných dopadov očkovania, transparentnosti systémov na hlásenie nežiaducich udalostí po očkovaní a ochorení v dôsledku očkovania. Lehota určená na obdobie konzultácií končí 15. marca 2018, preto nezostáva veľa času na podporu tejto aktivity. Európskej komisii má byť tiež predstavená petícia, ktorú podpísalo vyše 120 000 občanov – https://www.change.org/p/european-parliament-european-commission-council-of-the-european-union-respect-promote-and-protect-freedom-of-informed-vaccination-consent-throughout-europe

Podľa informácií, ktoré sa mi dnes dostali od slovenských rodičov a aktivistov v tejto oblasti,  sa pre podporu tejto aktivity a získanie bližších informácií treba spojiť s europoslankyňou Michèle Rivasi – michele.rivasi@europarl.europa.eu, bruselské tel. číslo 02 28 45397.

Problematika očkovania je citlivou a, ako iste viete, vie priam až výbušne  rozdeliť spoločnosť. Pritom by nás všetkých mala spájať. Spájať v korektnej, slušnej, otvorenej diskusii v prospech našich detí a rodín. Verím, že sme schopní takejto diskusie a žiadam Vás o zapojenie sa do nej ako nášho zástupcu v Európskej únii, nech už je Váš  osobný postoj k tejto problematike akýkoľvek. Som presvedčená, že rôznorodosť názorov nesmie byť zábranou riešenia otázok, ktoré v tejto problematike stoja pred svetom, našou spoločnosťou, pred každým zodpovedným jednotlivcom, pred každým z nás.

Rada by som informovala rodičovskú verejnosť o Vašom postoji k tejto aktivite.  Dovoľujem si Vás preto požiadať o krátke vyjadrenie, či ju podporíte a či sa aktívne zapojíte do riešenia týchto otázok.

S poďakovaním a úctivým pozdravom

Ing. Renáta Krausová
šéfredaktorka
časopis Dieťa

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok