Terapeutické rodičovstvo | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Terapeutické rodičovstvo

Terapeutické rodičovstvo

Ako skutočne porozumieť tomu, čo vám deti hovoria svojím správaním.

„Možno jestvuje definícia terapeutického rodičovstvo, ale ja ju nepoznám. Skôr si myslím, že je to o prístupe, ktorý je podporený empatiou a uistením sa, premýšľaním o tom, čo sa deje s dieťaťom. Viete, kedy urobiť prestávku, v akom okamihu sa vrátiť o krok späť, kedy sa na to pozerať z perspektívy dieťaťa, ako stáť zoči-voči a posúvať sa ďalej. Vy ako rodič musíte byť tou bezpečnou základňou, ku ktorej sa dieťa bude stále vracať. Nepotrebujeme sa s deťmi spojiť v chaose, ale vo svete terapeutického rodičovstva.“ Sarah Naish

Terapeutické rodičovstvo je hlboko vyživujúci výchovný štýl špeciálne účinný v prípade detí s problémami s pripútaním alebo s traumou z detstva, nápomocný však môže byť pre každého rodiča a každé dieťa.

Kniha obsahuje mnoho jednoducho opísaných výchovných štýlov rodičovstva a poskytuje všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste mohli efektívne terapeuticky vychovávať. Tým, ktorí sa zaujímajú o náhradnú rodinnú starostlivosť, ponúka modely intervencie, ale dokáže pomôcť aj biologickým rodičom. Vo všeobecnosti učí rodičov používať také spôsoby výchovy, ktoré budú efektívne pri riešení problémov s deťmi.

Nájdete tu šesťdesiat bežných problémov, ktorým rodičia čelia – od agresívneho správania až po problémy so spánkom. Pri každom probléme sú uvedené príčiny, ktoré môžu takéto správanie spúšťať, ako aj rady terapeutického rodičovstva so zreteľom na vhodnú a účinnú reakciu rodiča.

O autorke:

Sarah Naish je v prvom rade adoptívnou mamou piatich detí. Zároveň je však aj autorkou praktických i humorných kníh pre pestúnov, osvojiteľov či bežných rodičov. V minulosti pracovala v pestúnskej agentúre a je zakladateľkou Národnej asociácie terapeutických rodičov. Jej kniha William Wobbly a veľmi zlý deň patrila k bestsellerom na Amazone. Momentálne žije v oblasti Cotswolds, kde ju radi navštevujú deti a už aj vnúčatá.

Fullscreen Mode

(PR)

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok