Napíšte nám

Máte trampoty s výchovou vašich ratolestí?

Neviete si rady so svojím drobcom, školákom či pubertiakom a potrebujete sa ubezpečiť, či to, čo robíte, robíte správne, keď ľudia okolo vás hromžia na vaše výchovné metódy alebo cítite, že nedokážete zvládnuť niektoré situácie a prišli by vám vhod jednoznačné návody. Tak práve vám je určená naša rubrika Ako na to? Pošlite nám mail, v ktorom podrobnejšie opíšete váš problém s výchovou a psychológovia vám poradia. Jednotlivé otázky im postúpime na spracovanie a odpovede postupne uverejníme v Dieťati. Jednoduché a stručné rady vám pomôžu zvládnuť rozličné problémy, ktoré život s deťmi občas prináša.

Trápia vás ťažkosti v partnerskom vzťahu?

Materstvo a rodičovstvo môžu v človeku otvoriť rôzne problémy. V čase, keď takmer celú svoju pozornosť venujeme deťom a domácnosti, keď riešime problémy okolo bývania a neustále nás trápi nedostatok peňazí, dostáva zabrať aj náš partnerský vzťah. Preto by sme nemali zabúdať na zásady psychohygieny, inak sa z toho všetkého môžeme poľahky „zblázniť“. Psychologička PhDr. Eva Černičková vám v Dieťati v rubrike Ako sa nezblázniť radí, ako sa popasovať s jednotlivými problémami či pocitmi, ktoré vás trápia. Pošlite nám mail, v ktorom opíšete váš problém a psychologička môže poradiť i vám na stránkach Dieťaťa.

Podeľte sa o skúsenosti alebo si vylejte dušičku

Ak sa i vy chcete podeliť s ostatnými čitateľmi o vaše skúsenosti so starostlivosťou o vaše detičky, rodinu či o poznatky z tehuľkovského obdobia a pôrodu, radi ich sprostredkujeme aj na stránkach Dieťaťa. Alebo si možno len potrebujete vyliať dušičku a posťažovať sa v našej rubrike Bútľavá vŕba. Napíšte nám.

Napíšte nám
Sending

Potešíme sa všetkým vašim mailom, ktoré nám môžete posielať na adresu bothova@dieta.sk Mesačník Dieťa vždy stál na vašej strane. Vo chvíľach vašej radosti i vtedy, keď vám bolo ťažko na duši. Veríme, že stojí za to, podeliť sa s druhými o radu, skúsenosť i trampoty. Ďakujeme vám za vašu priazeň a tešíme sa na vašu korešpondenciu.

Redakcia časopisu Dieťa a špeciálu Dojčiatko & batoľa